Z cyklu „Kalendarz Świąt Nietypowych”.
27-go czerwca obchodzimy Dzień bez płacenia gotówką. Coraz więcej Polek i Polaków używa kart płatniczych do wszelkich transakcji, a forma gotówkowa w dużej mierze odchodzi do lamusa.
Czy przykładamy uwagę do tego typu Świąt, czy po prostu bawi nas to całe nazewnictwo i nadawanie wartości z pozoru normalnym rzeczom.

Bo nie wiem czy wiecie, ale swój dzień i swoje święto ma np. Bułka, Ufo, Jazda Nago na rowerze (choć to akurat należy do aktywności ekstremalnych), ostra papryczka chilli, Hot-Dog, a swoje miejsce w światowym kalendarzu znalazły nawet popularne Emotki
Wyobrażacie sobie świat, w którym 10 kwietnia wszystkie domy na świecie mają czyste okna, a pięć dni później wszyscy co do joty chodzą trzeźwi, bez grama alkoholu, bo przecież 15-go kwietnia przypada Światowy Dzień Trzeźwości.
Nie bardzo wiem jak natomiast celebrować 2 lipca, mianowicie Światowy Dzień Ufo…. w Dzień Ojca wiemy do kogo się udać z życzeniami, a tutaj… nie bardzo mam pomysł gdzie uderzyć do solenizanta
Chociaż jakby się tak głębiej zastanowić to paru potencjalnych UFO w życiu codziennym się znajdzie
Przeglądając te wszystkie nietypowe święta, tylko jedno z nich potrafię uzasadnić co do ulokowania w czasie. Jest to I-szy stycznia, zapisany na Kartach Kalendarza jako Światowy Dzień Kaca.

Owocnego Dnia Kochani.

 

Zdjęcie użytkownika Expert Ubezpieczeń.